Boże Ciało – Chrystus Eucharystyczny na ulicach Poznania

17 czerwca 2022|21:43

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w czwartek 16 czerwca 2022 r., ulicami Poznania przeszła procesja eucharystyczna. Wyruszyła z kościoła pw. Bożego Ciała w kierunku katedry poznańskiej. Liczne delegacje, poczty sztandarowe, wśród nich również Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, towarzyszyły Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Jak mówił w homilii abp Stanisław Gądecki: Najświętszy Sakrament wyznacza rytm naszych codziennych dni. Pośród tych dni, mamy tę szczególną Uroczystość. Metropolita Poznański zauważył również: Podczas procesji Bożego Ciała nasz wzrok spoczywa na białej hostii, w której jakby „skupiają się” czas i przestrzeń. Liczne kaplice wieczystej adoracji w kościołach naszej archidiecezji są szczególnymi miejscami, w których Chrystus obecny w białej hostii wkracza w naszą codzienność kiedy tylko Mu na to pozwolimy.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podjął jeszcze jeden istotny temat, mówiąc: W toczącej się ciągle jeszcze dyskusji: w jaki sposób należy przyjmować Komunię świętą (w postawie stojącej, na klęcząco, na rękę, czy do ust), odpowiedź brzmi: należy przyjmować ją z czystym sercem! Ważniejsza niż zewnętrzna postawa, jest wewnętrzna dyspozycja.

Warto zaznajomić się z całą homilią abp. Stanisława Gądeckiego, aby głębiej przeżyć ten wyjątkowy dzień w kalendarzu liturgicznym. CZYTAJ TUTAJ.

zdjęcia Ewa Jerszyńska