Codzienna Eucharystia potrzebą serca – Jesienne Spotkania Formacyjne

6 października 2021|00:45

Zakończyliśmy Jesienne Spotkania Formacyjne. Odbywały się w pięciu miejscach Archidiecezji: 4 października w Nowym Tomyślu, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, 5 października w Pniewach, w kościele pw. św. Wawrzyńca, 11 października w Śremie, w kościele pw. bł. Michała Kozali Bpa i M, 12 października w Lesznie, w kościele św. Antoniego oraz 18 października w Poznaniu, w kościele pw. Św. Michała Archanioła.

Poniżej można zapoznać się z materiałem ze spotkań nadesłanym przez członków POAK.

DZIEŃ SKUPIENIA W NOWYM TOMYŚLU

4 października Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaingurowała w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu cykl spotkań formacyjnych, których głównym tematem była ,,Rola Eucharystii w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego”, patrona AK w naszej archidiecezji. Spotkanie członków z Buku, Opalenicy, Lwówka i Nowego Tomyśla, rozpoczęła modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, a po niej Eucharystia sprawowana przez Księży Asystentów: diecezjalnego – ks. Romana Dworackiego i parafialnych – ks. Grzegorza Gałkowskiego, ks. Grzegorza Walachowskiego i ks. Krzysztofa Ratajczaka oraz ks. Bartłomieja Smoczyka. Słowo Boże wygłosił ks. Roman Dworacki. Po Mszy św. głos zabrała pani Prezes Bogumiła Kania-Łącka omawiając bieżące sprawy Akcji Katolickiej, a potem wysłuchaliśmy niezwykle ciekawego dwugłosowego wykładu pani Anny Majewskiej i Zbigniewa Pirogowicza, prezesa POAK w Kostrzynie, Eucharystii w życiu naszego patrona. Dla bł. Edmunda odgrywała ona fundamentalną rolę i życzymy sobie, aby i dla nas była tak samo ważna.

Małgorzata Uramowska

 

DZIEŃ SKUPIENIA W PNIEWACH

Kolejne spotkanie formacyjne dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, po parafii pw. NSPJ w Nowym Tomyślu, odbyło się w Pniewach. 5 października 2021 r. w parafii pw. św. Wawrzyńca przeżywaliśmy dzień skupienia przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, świętem patronalnym AK. Modlitwa różańcowa, Msza św., a następnie zagłębienie się w myśli eucharystycznej bł. Edmunda Bojanowskiego – taki miało przebieg. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Roman Dworacki, asystent kościelny AK, który wygłosił homilię. Współkoncelebransami byli proboszcz miejsca, ks. Wojciech Słomiński i ks. Piotr Dobiak.

Jolanta Horowska

DZIEŃ SKUPIENIA W LESZNIE

DZIEŃ SKUPIENIA W POZNANIU

 

Dzień skupienia miał na celu pobudzenie wspólnoty Akcji Katolickiej do podjęcia na nowo, po czasie pandemii, działań na bożej niwie. Podstawą działania – jest formacja duchowa. Zacznijmy więc od ukochania Eucharystii.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem w zakładce NASZ PATRON.