Szukaj
III Archidiecezjalny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej Koncert Galowy
16 maja 2015|19:07
Koncert Galowy Laureatów III Archidiecezjalnego Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” odbył się 16 maja 2015 r. w Auli Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Laureaci i Wyróżnieni, a także uczestnicy otrzymali dyplomy.
Dyplomy można odbierać do 18 czerwca br. w biurze w godz. urzędowania (wtorek 13.00 ÷ 18.00 i czwartek 13.00 ÷ 17.00) lub po uzgodnieniu telefonicznym: Maria Gliszczyńska 668 385 356. Zgodnie z regulaminem dyplomów nie będziemy wysyłać pocztą.
W Jury w kategorii Poezja zasiadali:
Katarzyna Jakś, polonista, nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum, opiekun kół recytatorskich, teatralnych i polonistycznych, przewodnicząca jury;
Stanisława Łowińska, poetka i dziennikarka, od ponad 45 lat pracuje i działa na rzecz kultury i oświaty, jest m.in. pomysłodawczynią, animatorką i współorganizatorką Lednickiej Wiosny Poetyckiej. jest członkiem Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu;
Magdalena Maria Pocgaj – plastyczka i poetka, autorka licznych zbiorów wierszy poetyckich, prowadzi warsztaty literackie,jest członkiem jury ogólnopolskich konkursów literackich oraz zarządu Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.
W kategorii Pieśni Jury pracowało w składzie:
Prof. Krystyna Domańska, prof. Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu – pedagog, chórmistrz, dyrygent, założycielka Zakładu Muzyki Kościelnej w Akademii Muzycznej, animator i organizator muzycznego życia w Poznaniu;
Jadwiga Jaskólska – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. wieloletni nauczyciel muzyki, dyrygent chóru przy parafii pw. św. Antoniego w Przeźmierowie;
Jolanta Kajdasz – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, nauczyciel w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej, prowadzi lekcje emisji głosu i śpiewu solowego w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im M. Karłowicza. Jest również korepetytorem emisji głosu w chórach w Poznaniu;
Michał Marzec – absolwent Politechniki Poznańskiej oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, tenor Teatru Wielkiego w Poznaniu, współpracuje również z wieloma teatrami operowymi prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą – przewodniczący jury;
Łukasz Łodygowski – student V roku dyrygentury chóralnej oraz III roku dyrygentury symfonicznej Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Poniżej podajemy listę Laureatów i Wyróżnionych.
Laureaci (otrzymali statuetkę Brązowego Orła) w kategorii śpiew – soliści:
W kategorii wiekowej, szkoły podstawowe klasy O-III
- Emilia Nowak – Szkoła Podstawowa nr 10, Leszno.
W kategorii wiekowej, szkoły podstawowe klasy IV-VI
- Zuzanna Możdżeń – Ognisko muzyczne „Śpiewające gitary i spółka”, Poznań;
- Aleksander Koczorowski – Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika, Poznań.
W kategorii wiekowej, gimnazja
- Joanna Gbiorczyk – Pierwsze Prywatne Gimnazjum im. Tadeusza Łopuszańskiego, Leszno;
- Szymon Nowaczyk – Gimnazjum im. Karola Kurpińskiego, Włoszakowice.
W kategorii wiekowej, szkoła średnia
- Anna Sobol – I Liceum Ogólnokształcące, Leszno.
Laureaci (otrzymali statuetkę Brązowego Orła) w kategorii śpiew – zespoły:
W kategorii wiekowej, szkoły podstawowe klasy O-III
- Zespół „MAŁE MANIEWO” – Szkoła Podstawowa, Maniewo.
W kategorii wiekowej, szkoły podstawowe klasy IV-VI
- Zespół „ROZŚPIEWANE SOWY” – Szkoła Podstawowa, Sowy – Pakosław.
W kategorii wiekowej, gimnazja
- Zespół „SEMPLICZE” – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. A. Mickiewicza – Gimnazjum, Lubiń.
W kategorii wiekowej, szkoła średnia
- Nie przyznano.
Wyróżnienia w kategorii śpiew – soliści:
W kategorii wiekowej, szkoły podstawowe klasy O-III
- Michalina Kordus – Krobia, zgłoszona przez rodzica;
- Martyna Wrzesińska – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy, Swarzędz.
W kategorii wiekowej, szkoły podstawowe klasy IV-VI
- Sonia Bilińska – Szkoła Podstawowa nr 10, Leszno;
- Emilia Machałek – Szkoła Podstawowa nr 10, Leszno;
- Kacper Wrzesiński – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy, Swarzędz;
- Wiktor Stajkowski – Szkoła Podstawowa im. Augusta Cieszkowskiego, Kicin;
- Weronika Sobaszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica, Swarzędz;
- Zofia Glapa – Szkoła Podstawowa nr 1, Grodzisk Wlkp.
W kategorii wiekowej, gimnazja
- Katarzyna Józefczak – Studio Piosenki przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach;
- Anna Roj – Gimnazjum im. Karola Kurpińskiego, Włoszakowice;
- Kinga Łodyga – I Gimnazjum Akademickie w Nowym Tomyślu;
- Karolina Steinke – Zespól Szkół – Gimnazjum, Rożnowo-Oborniki.
W kategorii wiekowej, szkoła średnia
- Magdalena Socha – VI Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego, Poznań.
Wyróżnienia w kategorii śpiew – zespoły:
W kategorii wiekowej, szkoły podstawowe klasy O-III
- Nie przyznano.
W kategorii wiekowej, szkoły podstawowe klasy IV-VI
- Zespół „ALLEGRO z Szczodrzykowa” – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie;
- Zespół wokalny z Rożnowa – Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa, Rożnowo-Oborniki;
- Zespół „KANTYLENA” – Szkoła Podstawowa nr 1, Grodzisk Wlkp.
W kategorii wiekowej, gimnazja
- Zespół „ARDENTE” – Gimnazjum nr 3 im. Mikołaja Kopernika, Oborniki;
- Parafialny Zespół – Parafia pw. Imienia Maryi, Poznań.
W kategorii wiekowej, szkoła średnia
- Nie przyznano.
Laureaci (otrzymują statuetkę Brązowego Orła) w kategorii poezja:
- Hubert Jóźwiak – Zespół Szkół Gimnazjalnych nr 1 im. UNICEF Oborniki;
- Julia Sekulska – Poznań, parafia pw. Imienia Maryi.
Wyróżnienia w kategorii poezja:
- Krystian Galiński – Gimnazjum im.Władysława hr.Zamoyskiego Kórnik;
- Oliwia Kąkol – Zespół Szkół Gimnazjalnych nr 1 im.UNICEF Oborniki;
- Julia Kordus – Krobia.
fotoreportaż Emilia Rogalińska
i Jolanta Horowska