IX Archidiecezjalny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej on line – zgłoszenia

13 maja 2021|20:15

Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej organizuje IX edycję Archidiecezjalnego Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Tegoroczny Przegląd, ze względu na trwającą pandemię, przeprowadzony będzie w formie on line.

Uwaga! został wydłużony termin zgłoszeń do 31 maja 2021r. Należy przesłać czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia. Szczegóły zgłoszeń i przeprowadzenia Przeglądu znajdują się w Regulaminie.

IX Archidiecezjalny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej ma na celu pogłębianie miłości do Ojczyzny, rozbudzenie ducha patriotyzmu wśród młodego pokolenia, kształtowanie właściwego stosunku do kraju, popularyzację wierszy, pieśni i piosenek patriotycznych, a także pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu. W tej edycji w części recytatorskiej Przeglądu, z racji trwającego Roku Cypriana Kamila Norwida, prezentowane będą również jego utwory.

Zachętą do zgłębienia twórczości Norwida niech będą słowa św. Jana Pawła II (Rzym 1 VII 2001): Cyprian Norwid pozostawił dzieło, z którego emanuje światło pozwalające wejść głębiej w prawdę naszego bycia człowiekiem, chrześcijaninem, Europejczykiem i Polakiem.

Do pobrania:

Regulamin IX Arch Przeglądu Poezji i Pieśni Patriot 2021 Edycja online

Karta zgłoszenia IX Arch Przeglądu Poezji i Pieśni Patriot 2021 Edycja online