Majowe świętowanie

1 maja 2021|12:24

1 maja Wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika. Św. Józef, patron pracy, ukazuje nam, że każda uczciwa praca, wykonywana z sumiennością i zaangażowaniem, nadaje jej wartość i godność – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ. Zwrócił uwagę na nauczanie Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Ogromna część nauczania Prymasa Tysiąclecia dotyczy wartości pracy, który widział ją bowiem jako uczestnictwo człowieka w dziele stworzenia oraz szkołę cnót.

2 maja – Przeżywać będziemy 25-lecie reaktywowania Akcji Katolickiej w Polsce. Mszy św. w niedzielę, 2 maja br. o godz. 11:00 w Archikatedrze Warszawskiej przewodniczył będzie ks. bp Piotr Jarecki, pierwszy krajowy Asystent AK w Polsce. Z uwagi na trwające ograniczenia w Eucharystii uczestniczyć będzie skromna delegacja. Link do transmisji Mszy Św.: https://www.youtube.com/watch?v=GU3JQTScrnA

Jest to także Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Pamiętajmy, aby w ten dzień na naszych domach powiewała Biało-Czerwona flaga.

3 majaUroczystość NMP Królowej Polski. Eucharystię na Jasnej Górze na szczycie o godz. 11.00 będzie celebrował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, który wygłosi również homilię. Dzień ten jest upamiętnieniem Konstytucji 3-Maja, której 230 rocznicę uchwalenia obchodzimy w tym roku.

Niech te trzy wyjątkowe majowe dni będą czasem szczególnej modlitwy za Ojczyznę.