Rodzina – w niej świętość się zaczyna

13 grudnia 2023|15:18

W sobotę 16 grudnia 2023 4. w katedrze poznańskiej rozpocznie się peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Archidiecezji Poznańskiej pod hasłem „Rodzina – w niej świętość się zaczyna”. Po przywitaniu relikwii Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczący KEP.

Plan peregrynacji oraz materiały można znaleźć na stronie Archidiecezji

W 1995 r. Józef i Wiktoria Ulmowie zostali uhonorowani medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. W 2010 roku prezydent Lech Kaczyński odznaczył ich pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Ich beatyfikacja miała miejsce 10 września 2023 r.

Rodzina Ulmów uznawana jest za patronów godności każdej osoby, patronów rodzin i obrony życia!

Błogosławieni ULMOWIE prosimy was, módlcie się za nami! Módlcie się za Polskę, aby pozostała wierna Kościołowi, Krzyżowi i Ewangelii! Aby nie zabrakło powołań kapłańskich, a ci, którzy opluwają Polskę i polskość — aby się nawrócili.

Błogosławieni Ulmowie, prosimy, módlcie się za polskie rodziny, o odnowę życia wiary, o ochronę przed atakami zła i błogosławieństwo dla nas Polaków, o nasze narodowe i osobiste nawrócenie!