Żyje w naszej pamięci

25 marca 2019|11:53

Pięć lat temu, 27 marca 2014 roku zmarł ks. prałat dr Stefan Schudy, pierwszy kościelny asystent Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej. Został pochowany w Poznaniu na Ratajach, na terenie przykościelnym kościoła pw. św. Rocha 1 kwietnia 2014 r.

Funkcję Asystenta DIAK pełnił dziesięć lat. W jednym z wywiadów udzielonych Przewodnikowi Katolickiemu (27/2006) powiedział: Nie żałuję, że zostałem zaangażowany w tę działalność. Daje mi ona bardzo wiele, zarówno jako kapłanowi, jak i człowiekowi w ogóle. I choć czasem praca ta wydaje się trudna, to jednak nie zrażam się, bo wiem, że rzeczy wielkie tworzą się powoli.

Za zaangażowanie w tworzenie i rozwój Akcji Katolickiej został odznaczony medalem zasługi ZA DZIEŁO APOSTOLSTWA oraz medalem OPTIME MERITO ARCHIDIOECESIS POSNANIENSIS.

Z wdzięcznością wspominamy Naszego Asystenta, który mimo, że oficjalnie przestał nim być 10 marca 2007 roku do końca swoich dni żył tym, co dzieje się w Akcji Katolickiej.

Bóg wie, co robi. Nie myli się w przydzielaniu ludziom czasu. Każdemu daje czas na zrobienie tego, co chce, by zrobił. Michel Quoist (1921-1991). Dziękując Bogu za dar życia i kapłańskiej posługi ks. Stefana polecamy Go Miłosierdziu Bożemu i prosimy o łaskę życia wiecznego. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie!

Msza św. w intencji śp. ks. prałata Stefana Schudego odprawiona została 27 marca br. o godz. 8.00 w katedrze poznańskiej, w kaplicy Najświętszego Sakramentu.