Szukaj
Wyniki konkursu plastycznego ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W POZNANIU
30 maja 2023|18:00
Na konkurs plastyczny organizowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Poznańskiej w Poznaniu wpłynęły ogółem 82 prace, z czego w grupie wiekowej:
- kl.0-III – 29 prac,
- IV-VI – 48 prac,
- VII -VIII SP i szkoły ponadpodstawowe – 3 prace, w tym 2 plastyczne i 1 prezentacja multimedialna.
Prace oceniała powołana przez Zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej komisja w składzie:
- Pani Zofia Góra – mgr sztuki, artysta malarz – przewodnicząca
- Pani Iwona Muc-Konieczna – mgr wychowania plastycznego, nauczyciel plastyki
- Pani Ewa Tynecka-Szukalska – Referat katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu
Przy ocenie prac jury brało pod uwagę samodzielność, sposób przedstawienia tematu, kompozycję, trafność wyboru przedstawionych informacji oraz jakość wykonania pracy. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii wiekowej 0-III
- I miejsce – Zuzanna Borowczak kl. I, Szkoła Podstawowa w Dakowach Mokrych, nauczyciel Justyna Marcinkowska
- II miejsce – Gabriela Buchwald kl. II, Zespół Szkół w Starym Bojanowie, nauczyciel Anna Czapska
- III miejsce – Julia Pigla kl. II, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach, nauczyciel Justyna Marcinkowska
Wyróżnienia
- Adam Kaźmierski kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu, nauczyciel s. Katarzyna Król
- Maja Skrzydlewska kl. III, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
W kategorii wiekowej IV-VII
- I miejsce – Nicola Niedzielska kl. VI, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach, nauczyciel Kinga Urbańczak
- II miejsce – Antoni Kucz kl. V, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach, nauczyciel Justyna Marcinkowska
- III miejsce – Nadia Szymkowiak kl. IV Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu, nauczyciel Aldona Wleklik
Wyróżnienia
- Amadeusz Hadrysiak kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach, nauczyciel Kinga Urbańczak
- Igor Skrzydlewski kl. VI, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
W kategorii: kl. VII-VIII Szkoła Podstawowa, Szkoła Średnia
Wyróżnienie
- Antonina Łęczyńska kl. VIII, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu, nauczyciel Aldona Wleklik
DECYZJE JURY SĄ OSTATECZNE.
Wręczenie dyplomów i upominków autorom wybranych przez jury prac odbyło się w sobotę, 3 czerwca 2023 r. podczas przesłuchań XI Archidiecezjalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej.