Currenda 8/2022

19 lipca 2022|21:15

(…) w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Ewangelia przedstawia nam młodą kobietę z Nazaretu, która otrzymawszy zwiastowanie anielskie wyrusza pospiesznie, aby być blisko Elżbiety w ostatnich miesiącach jej niezwykłej ciąży. Przybywając do niej, Maryja wypowiada słowa, które stworzyły modlitwę „Zdrowaś Maryjo”: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona” (Łk 1,42). Rzeczywiście największym darem, jaki Maryja przynosi Elżbiecie i światu jest Jezus!
(…) Świętując Wniebowzięcie Matki Bożej chcielibyśmy, aby przyniosła po raz kolejny do naszych rodzin, do naszych wspólnot ten ogromny dar, tę wyjątkową łaskę, o którą zawsze musimy prosić przede wszystkim i ponad wszelkie inne łaski, na których nam także zależy: łaskę, którą jest Jezus!
Przynosząc Jezusa, Maryja przynosi nam też nową radość, pełną znaczenia; przynosi nam nową zdolność do przeżywania z wiarą chwil najbardziej bolesnych i trudnych; przynosi nam zdolność do miłosierdzia, abyśmy sobie wybaczali, zrozumieli siebie nawzajem, wspierali jedni drugich.
Maryja jest wzorem cnoty i wiary. Gdy kontemplujemy Ją dziś wziętą do Nieba, w ostatecznym wypełnieniu Jej ziemskiej wędrówki, dziękujemy Jej, ponieważ zawsze idzie przed nami w pielgrzymce życia i wiary. I prosimy Ją, by nad nami czuwała i wspierała nas; abyśmy mogli mieć wiarę mocną, radosną i miłosierną; aby pomogła nam być świętymi, abyśmy spotkali się z Nią pewnego dnia w niebie.

Papież Franciszek, Anioł Pański 15 sierpnia 2017

KOMUNIKATY

REFLEKSJE NAD SŁOWAMI BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO

SIERPIEŃ: Ten sam Bóg, co z mułu ziemi daje wychodzić czystym kwiatkom, ten i duszom z grzechowych upadków daje się podnieść.

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM BŁ. E. BOJANOWSKIEGO W LUBONIU sobota, 6 sierpnia

Serdecznie zapraszamy członków Akcji Katolickiej wraz z rodzinami w sobotę 6 sierpnia br. na pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego do Lubonia. Pragniemy podziękować Bogu za 25 lat działalności Akcji Katolickiej w naszej archidiecezji, w sposób szczególny za pierwsze powołane Oddziały oraz prosić Naszego Patrona, by wypraszał potrzebne łaski na kolejne lata apostolskiej działalności i o rozwój Stowarzyszenia.

Program spotkania:
godz. 17:00 spotkanie i modlitwa Akcji Katolickiej przy relikwiach Błogosławionego wspólnie z innymi pielgrzymami
godz. 19:00 – uroczysta Eucharystia
poczęstunek
godz. 21:00 – Apel, nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu.

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA W KALISZU sobota 27 sierpnia

W sobotę 27 sierpnia br. odbędzie się Pielgrzymka Akcji Katolickiej w Polsce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zachęcamy parafialne oddziały do zorganizowania wyjazdu we własnym zakresie. Można zorganizować wyjazd na dwa dni. Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://ak.org.pl/
Organizatorzy proszą o dokonanie do dnia 20 sierpnia 2022 r. zgłoszenia grup pielgrzymów. Zgłoszenia przyjmuje kierownik Biura DIAK Diecezji Kaliskiej, pani Maria Owczarek, tel. 608 063 721, lub e-mail:  maria_owczarek@poczta.onet.pl
Zgłaszających się do Kalisza prosimy o przekazanie tej informacji również do biura DIAK w Poznaniu.

OGÓLNOPOLSKIE FORUM DUSZPASTERSKIE Poznań, sobota 17 września 2022

XIV Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie odbędzie się w sobotę, 17 września br. w Poznaniu. Rozpocznie się o godz. 9:30 Mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu. Od godz. 11:10 w auli Politechniki Poznańskiej znani i cenieni prelegenci przybliżą treści hasła nowego programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2022/2023.
Wpisowe na Forum wynosi 25 zł od osoby. Podobnie jak w roku ubiegłym zgłoszenia należy dokonać elektronicznie za pośrednictwem strony forum2022.pl i dokonać wpłaty wpisowego na konto DIAK. Zgłoszenia przyjmowane będą od 22 sierpnia do 11 września br. W wyjątkowych sytuacjach można dokonać zgłoszenia wraz z wpłatą w biurze DIAK, ul. Ostrów Tumski 4 w godzinach urzędowania (wtorek 13:00 – 16:00 oraz czwartek 13:00 – 17:00).
Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o nieodkładanie zgłoszenia na ostatni dzień.

GODZINY PRACY BIURA DIAK

Informujemy, że do 20 sierpnia br. biuro DIAK będzie zamknięte.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt 668 385 356

nr 8 sierpień 2022 currenda s. 1 (2)

Katecheza sierpień 2022 (6)