Turniej piłkarski w Śremie

4 czerwca 2013|23:50

Turniej piłkarski o puchar Ks. Dziekana Dekanatu Śremskiego

W dniu 18.05.2013r. z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Śremie został rozegrany II turniej piłkarski dla chłopców z klas IV – VI szkoły podstawowej, w większości ministrantów, którzy reprezentowali parafie Dekanatu Śremskiego. Zawody odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Wybickiego w Śremie, który był współorganizatorem zawodów. W turnieju wzięły udział drużyny wystawione przez 5 parafii naszego dekanatu: Parafię Farną pw. NMP Wniebowziętej w Śremie, Parafię pw. NSJ w Śremie, Parafię bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Śremie, Parafię pw. Św. Katarzyny w Brodnicy oraz Parafię pw. NMP Wniebowziętej w Mórce. W ramach turnieju rozegrano 10 spotkań 2 x 7 min., których wyniki decydowały o kolejności drużyn. Wszystkie startujące zespoły otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Zawodnikom trzech pierwszych drużyn wręczono medale.
Zawody odbywające się pod hasłem „w zdrowym ciele, zdrowy duch” przebiegały w sympatycznej atmosferze. Rywalizacja była zacięta, ale prowadzona zgodnie z zasadami sportowego fair play. Opiekę duchową zapewnił ks. Prałat Marian Brucki, który poprowadził wspólną modlitwę i udzielił uczestnikom błogosławieństwa.
W zawodach zwyciężyła drużyna reprezentująca Parafię pw. Św. Katarzyny w Brodnicy. II miejsce wywalczyli reprezentanci parafii pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Śremie. Drużyna reprezentująca Parafię Farną w Śremie – gospodarza turnieju – zajęła III miejsce.
W imieniu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację zawodów.

Bogusław Szydłowski
Prezes POAK

Poniżej fotograficzna dokumentacja turnieju:

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju.

Drużyna Parafii pw. NPM Wniebowziętej w Śremie.

Wręczanie pucharów i dyplomów przez Ks. Dziekana Mariana Bruckiego.

Najlepsza drużyna turnieju – reprezentanci Parafii pw. Św. Katarzyny w Brodnicy.