Nowenna w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego

6 grudnia 2015|00:50

      Odpowiadając na apel ss. Służebniczek w roku Jubileuszu 200. rocznicy urodzin ich założyciela, bł. Edmunda Bojanowskiego, członkowie Akcji Katolickiej zaprosili wiernych z parafii NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu na Nowennę w intencji kanonizacji bł. Edmunda – także od niedawna patrona wielkopolskiej Akcji Katolickiej.

     Nowenna rozpoczęła się 12 marca 2015 r. i odbywała się w drugi czwartek każdego miesiąca o godz. 17.30, a zakończyła się 12 listopada br., w przededniu kolejnej rocznicy urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Członkowie AK odmawiali modlitwę o kanonizację, dziesiątkę Różańca (Tajemnice Światła), „Modlitwę do Opatrzności Bożej” – tak ukochaną przez Edmunda, zanosili różne intencje w Litanii do błogosławionego Patrona. Były też czytane fragmenty Dziennika bł. Edmunda, z których wierni mogli poznać duchowość tego wielkiego czciciela Eucharystii i Apostoła Miłosierdzia.

     Na zakończenie comiesięcznej modlitwy nowennowej wierni mogli uczcić relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego, które udostępniły ss. Służebniczki ze swojej kaplicy. One też służyły pomocą w zbieraniu materiałów na temat bł. Edmunda, a dekoracja ołtarza była dziełem s. Czesławy, zakrystianki.

        Niech bł. Edmund umacnia naszą wiarę, uczy bezinteresownej miłości bliźniego, oraz wyprasza potrzebne łaski w trudach codziennego życia.

Tekst i foto: Grażyna Radziul, sekretarz POAK