Rowerowy rajd śladem przydrożnych krzyży i kapliczek

23 września 2013|20:30

Tradycyjnie w drugą niedzielę września odbył się piąty rajd rowerowy pod hasłem Śladem przydrożnych krzyży i kapliczek, którego organizatorem był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Pakosławiu. Wzięło w nim udział 80 osób w wieku od pięciu do osiemdziesięciu lat przede wszystkim z pakosławskiej parafii, ale także z parafii w Konarach i w Dubinie.
Rajd miał charakter religijno – rekreacyjny. W tygodniu modlitw o pokój w Syrii i na całym świecie wyznaczonym przez Ojca Św. Franciszka, przy poszczególnych krzyżach i kapliczkach modliliśmy się, odmawiając dziesiątki różańca św. oraz koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwy zakończyliśmy śpiewem przy ostatnim krzyżu, polecając Dobremu Bogu cały świat, Polskę i nasze rodziny i prosząc, aby miał nas w swej opiece. Swoją obecnością uświetnili rajd ks. proboszcz Maciej Kuczma oraz ks. kanonik Ryszard Kurpisz
Trasa rajdu przebiegała przez następujące miejscowości: Pakosław – Pomocno – Zaorle – Góry Zaorlińskie – Baranowice – Olsza – Białykał.
Na zakończenie rajdu w gospodarstwie agroturystycznym p. Elżbiety Głowacz (sołtysa Białegokału) zorganizowany został poczęstunek. Uczestnicy rajdu raczyli się nie tylko kawą, herbatą i pysznym ciastem, ale także grillowanymi kiełbaskami, sałatkami i chlebem ze smalcem i ogórkiem małosolnym. Wysoka frekwencja sprawiła, że organizatorzy zapowiedzieli kontynuację rajdu w przyszłym roku.

Zdzisława Ostrowska

tekst i fot.