Wyniki konkursów | Akcja Katolicka – Poznań

Wyniki konkursów

14 maja 2018|23:51

Konkurs plastyczno-fotograficzny Nasz kościół parafialny w roku jubileuszu 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Poznaniu (968-2018) został rozstrzygnięty. Prace oceniało jury w składzie:

  • Andrzej Karpiński – przewodniczący
  • Anna Łukomska
  • Ks. Marian Lewandowski

          Maria Gliszczyńska – członek Zarządu DIAK, sekretarz jury

Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii wiekowej IV-VII

I miejsce – Piotr Pindara kl. VI – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach

w kategorii wiekowej gimnazja: 

I miejsce – Eliza Hadrysiak kl. II – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach

wyróżnienia:

  • Hanna Ceglarek, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkoli w Kopanicy
  • Maja Dudziak, Szkoła Podstawowa im. Edwarda Tomińskiego w Buczu
  • Nicola Przydróżna, Szkoła Podstawowa im. Edwarda Tomińskiego w Buczu
  • Filip Stasik, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkoli w Kopanicy
  • Gabrysia Tecław, Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach
  • Bartosz Barszcz, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach
  • Zuzanna Jankowiak, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach
  • Kinga Buszka, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek U.R. w Poznaniu
  • Gabriela Begier kl. I – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie
  • Tomasz Begier kl. II gimnazjum – brat, Anna Begier – mama dzieci, Mieczysława Małecka – babcia

VI Archidiecezjalny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej, po przesłuchaniach w dniu 8 maja 2018 r., został zakończony. Komisje w poszczególnych kategoriach wyłoniło zwycięzców.

Poezja:

Jury:

  • Ewa Woltmann, przewodnicząca
  • Elżbieta Kotowicz
  • Anna Tuchołka

Laureat w kategorii poezja:

  • Maria Pilińska, Poznań

Wyróżnienie w kategorii poezja:

  • Maria Korbik, Poznań

 Pieśń:

 Jury:

  • Jolanta Kajdasz, przewodnicząca
  • Dobrochna Martenka
  • Michał Marzec

Laureaci w kategorii pieśń:

  • Roksana Maziarz, Poznań
  • Sonia Bilińska, Leszno

Wyróżnienia w kategorii pieśń:

  • Zuzanna Stachowiak, Grzebienisko
  • Jadwiga i Urszula Zawieja, Poznań
  • Emilia Nowak, Leszno
  • Zespół MAŁE ULKI, Poznań

Dodatkowe wyróżnienia w kategorii pieśń, za wykonanie utworu:

  • Zespół A’CAPELLA, Poznań, za utwór „Rota”
  • Zespół ARDENTE, Oborniki, za utwór „Inka, jedna chwila”

Szczególne podziękowania należą się również Nikodemowi Woźniczce, który podjął się technicznej obsługi nagłośnienia dla występujących w VI PRZEGLĄDZIE.

Uhonorowanie zwycięzców konkursów nastąpi w sobotę, 19 maja br. o godz. 11:00 w sali Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu, ul. Posadzego 2.

Serdecznie zapraszamy uczestników konkursów wraz z rodzicami i opiekunami.

zdjęcia Emilia Rogalińska i Jolanta Horowska